Riksutställning Boden 180113
BIS: Ove Karlsson & Marika Nilsson, Skellefteå Tan, svart hane 95,5 p
BIM: Petra Borgström, Pajala Lejonhuvad kanin, viltgrå hona 95,5 p
Bästa stam: Ove Karlsson & Marika Nilsson, Skellefteå Tan, svart 284 p
Bästa grupp: Ove Karlsson & Marika Nilsson, Skellefteå Tan, svart hanar 286 p
Bästa veteran: Stefan & Lena Hedenström, Skellefteå Hermelin, vit blåögd hane 42,06 mån 94,5 p
Bästa avvikande hårstruktur: Petra Borgström, Pajala Lejonhuvad kanin, viltgrå hona 95,5 p
Bästa silver: Emma Löfgren, Sikfors Lilla silver, svart hona 95 p
Bästa wiener: Johanna Berglund, Skellefteå Vit blåögd hane 95 p
Klass A:
1. Ove Karlsson & Marika Nilsson Skellefteå 3,0 Tan, svart 286 p
2. Catherine Lindström Skellefteå 0,3 Hermelin, fuchs vit rödögd 285,5 p
3. Petra Borgström Pajala 0,1 Lejonhuvad kanin, viltgrå 95,5 p
4. Petra Borgström Pajala 1,2 Hermelin, viltgrå 283,5 p
5. Fam. Quvang Sikfors 1,2 Deilenaar 283,5 p
6. Petra Borgström Pajala 1,2 Lejonhuvad kanin, viltbrun 283 p
7. Emma Löfgren Sikfors 0,1 Lilla silver, svart 95 p
8. Catherine Lindström Skellefteå 0,1 Dvärgvädur, viltgrå 95 p
9. Emma Löfgren Sikfors 0,1 Lilla silver, blå 95 p
10. Lena Hedenström Skellefteå 0,1 Hermelin, viltgrå 95 p
11. Sandra Nordin Vistträsk 1,0 Stora silver, viltgrå 95 p
12. Johanna Berglund Skellefteå 1,0 Wiener, vit blåögd 95 p
13. Sandra Nordin Vistträsk 1,2 Belgisk jätte, viltgrå 282,5 p
14. Johanna Berglund Skellefteå 0,1 Dvärgvädur, blå 94,5 p
15. Madeleine Berglund Örviken 0,1 Dvärgvädur, vit blåögd 94,5 p
16. Stefan Hedenström Skellefteå 1,0 Hermelin, vit blåögd 94,5 p
17. Stefan Hedenström Skellefteå 1,0 Liten rex, svart 94,5 p
18. Marita Junebladh Umeå 1,0 Lilla tysk vädur, manteltecknad viltgrå 94,5 p
19. Catherine Lindström Skellefteå 0,1 Hermelin, fuchs viltgrå 94 p
20. Marita Junebladh Umeå 1,0 Lilla tysk vädur, järngrå 94 p
Klass B:
2. Catherine Lindström Skellefteå 0,3 Hermelin, fuchs vit rödögd 285,5 p
3. Petra Borgström Pajala 0,1 Lejonhuvad kanin, viltgrå 95,5 p
4. Petra Borgström Pajala 1,2 Hermelin, viltgrå 283,5 p
5. Fam. Quvang Sikfors 1,2 Deilenaar 283,5 p
6. Petra Borgström Pajala 1,2 Lejonhuvad kanin, viltbrun 283 p
7. Emma Löfgren Sikfors 0,1 Lilla silver, svart 95 p
8. Catherine Lindström Skellefteå 0,1 Dvärgvädur, viltgrå 95 p
9. Emma Löfgren Sikfors 0,1 Lilla silver, blå 95 p
10. Lena Hedenström Skellefteå 0,1 Hermelin, viltgrå 95 p
11. Sandra Nordin Vistträsk 1,0 Stora silver, viltgrå 95 p
12. Johanna Berglund Skellefteå 1,0 Wiener, vit blåögd 95 p
13. Sandra Nordin Vistträsk 1,2 Belgisk jätte, viltgrå 282,5 p
14. Johanna Berglund Skellefteå 0,1 Dvärgvädur, blå 94,5 p
15. Madeleine Berglund Örviken 0,1 Dvärgvädur, vit blåögd 94,5 p
16. Stefan Hedenström Skellefteå 1,0 Hermelin, vit blåögd 94,5 p
17. Stefan Hedenström Skellefteå 1,0 Liten rex, svart 94,5 p
18. Marita Junebladh Umeå 1,0 Lilla tysk vädur, manteltecknad viltgrå 94,5 p
19. Catherine Lindström Skellefteå 0,1 Hermelin, fuchs viltgrå 94 p
20. Marita Junebladh Umeå 1,0 Lilla tysk vädur, järngrå 94 p
Klass B:
1. Ove Karlsson & Marika Nilsson Skellefteå 1,2 Tan, svart 284 p
2. Sandra Nordin Vistträsk 0,1 Belgisk jätte, viltgrå 94 p
3. Lena Hedenström Skellefteå 1,0 Hermelin, viltgrå 94 p
Klass G:
1. Petra Borgström Pajala 379 p
2. Lena Hedenström Skellefteå 377,5 p
2. Lena Hedenström Skellefteå 377,5 p